Музичну освіту  здобув у львівській консерваторії (клас фортепіано), відтак,по війні,  у Кракові завершив вищу музичну школу за класом дириґування.

Під час Другої світової війни служив у Польській народній армії, у званні  полковника  дійшов до Берліна.

В повоєнні роки мешкав у  Кракові, був керівником і диригентом ансамблю пісні і танцю краківського військового округу. Згодом керував Єврейським театром у Варшаві та ромським ансамблем «Рома».

Відомим як один з найкращих виконавців   клезмерської музики до Леопольда Козловського прийшла доволі пізно, лише 1989 року, коли музикант  розпочав гастролі Польщею. Він підготував шість версій відомого мюзиклу «Скрипаль на даху» та написав музику для багатьох вистав Єврейського театру.

Саме Леопольд Козловський є автором музики до історичної драми «Список Шиндлера» Стівена Спілберґа.

Леопольда Козловського вважали останнім автентичним виконавцем клезмерської музики, оскільки лише він знав як саме виконувати традиційні єврейські пісні. Саме за це й називали маестро «останнім клезмером Галичини».

«Музикант повернув до повоєнної Польщі пам’ять про єврейську культуру, прославляючи на весь світ Краків і колишню єврейську дільницю Казімєж. Його заслуги у поширенні єврейської культури були оцінені людьми культури у всьому світі», – йдеться у некролозі на офіційному Краківському сайті.

Останніми роками Леопольд Козловський був творчим директором відомого Klezmer Hois – Будинку клезмера, де відбуваються концерти єврейської музики, вистави та різноманітні культурні дійства. Там же працює ресторан справжньої єврейської кухні та готель.

“В тих містечках більше нас нема”, відео