На зустрічі обговорено питання наповнення місцевого бюджету та резерви додаткових надходжень, погашення заборгованості, детінізація зайнятості та доходів населення, проблемні питання щодо сплати земельного податку, орендної плати, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, акцизного податку.

У своїй доповіді начальник Дрогобицького управління Руслан Корж акцентував увагу на основних напрямках роботи щодо наповнення місцевого бюджету, пошуку резервів збільшення доходів за рахунок легалізації доходів громадян, детінізації зарплати, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, погашення боргу. “Податкова заборгованість до місцевого бюджету Трускавця станом на 01.02.2019р. складає 8071,7 тис.грн., з них по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 2625,3 тис.грн.( в тому числі 1280,9 тис.грн. по фізичних особах), по земельному податку та орендній платі – 4262,2 тис.грн. (в тому числі 2623,8 тис.грн. по фізособах). Фізичні особи складають переважну частину платників з податковим боргом до однієї тисячі гривень, станом на початок року їх налічується 783 особи, в тому числі по нерухомому майну 421 особа, платі за землю – 310, єдиному податку – 34, ПДФО – 30 осіб. Дрогобицьким управлінням проводиться відповідна робота для стягнення сум податкового боргу. Враховуючи, що вказані платежі стовідсотково надходять до місцевого бюджету, слід узгодити спільні заходи щодо повного і своєчасного надходження платежів в бюджет, погашення заборгованості та уникнення можливих втрат. Також необхідно тримати на контролі діяльність суб’єктів господарювання,  які знаходяться на території міста та здійснюють діяльність підакцизними товарами без відповідних документів, а також діяльність неофіційних АЗС та АГЗС”, – зауважив посадовець.

Під час дискусії було також порушено питання виведення з тіні  трудових взаємин. “Однією з найважливіших проблем на сьогодні залишається легалізація зайнятості населення, дотримання роботодавцями гарантій у виплаті заробітної плати найманим працівникам та стан погашення заборгованості  з виплати заробітної плати, – зазначив очільник Дрогобицького управління.- Заходами, спрямованими на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення  легалізована праця найманих працівників у січні поточного року – 184 осіб, у лютому – 155 осіб, кількість найманих працівників по м.Трускавець (звітність по ЄСВ за січень) – 9706 осіб, середня зарплата – 5896 грн. Проведеним аналізом звітності за 4 останні місяці встановлено: кількість платників збільшилась на 32, середня заробітна плата зросла на 237грн., кількість “мінімізаторів” зменшилась на одного платника”.

Під час підведення підсумків  учасники  зустрічі погодились, що лише відкрита співпраця органів ДФС та місцевого самоврядування дає можливості для вирішення проблемних питань міста.

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області