Згідно зі схемою влаштування тимчасової автостоянки, стоянка облаштують вздовж вулиці Шолом-Алейхема від перехрестя «вулиця І.Мазепи – вулиця Шолом-Алейхема» до перехрестя «вулиця Шолом-Алейхема – вулиця Малий Ринок», – повіддомляє інформує прес-служба міської ради.
У повідомленні прес-служби на сайті ради оприлюднено план-схему, де поруч з майбутньою автостоянкою зображено й схему розміщення місць для торгівлі.

Ми запитали у керівника КП Дрогобицький ринок чи дійсно торгівля залишиться на Шолом-Алейхема і що робити підприємцям, які роками там здійснюють діяльність?

“Нами вже визначені місця, які будуть запропоновані підприємцям. Це й торгові місця в середині ринку, який знаходиться в центральній частині міста, а також місця, які вже облаштовані у мікрорайонах: на вулиці Пилипа Орлика чи Грушевського. Сподіваємося, що підприємці дослухаються до цих пропозицій і нам спільно вдасться надати місту більш цивілізованого вигляду”, – прокоментував для “Варто” Володимир Білоган, керівник КП “Дрогобицький ринок”.

Торгівля на Шолом-Алейхема залишається.

На місці, де зараз знаходяться “шанси”, встановлять чергові тимчасові споруди, тобто МАФи.

Підприємці, які продають овочі та фрукти на Шолом-Алейхема, вимагають від влади гарантій та інших, еквівалентних місць, де б можна було продовжувати здійснювати діяльність.

Оксана Котик, підприємець, керівник ГО “Спілка підприємців Дрогобиччини”:

“З адміністрацією ринку контактуємо. Обіцяють, що без місць не залишимося, якщо це буде так, то люди, зрештою, згодні. Але якщо люди будуть без місць, то конфлікт ґарантовано. Підприємці просто так не підуть, бо це добробут їхніх родин та податки до місцевої скарбниці”.

***
На сайті міської ради ще  2018 року була зареєстрована петиція про облаштування на вулиці Шолом-Алейхема сучасного паркінгу.

https://e-dem.in.ua/drohobych/Petition/View/40

Петиція отримала необхідну кількість голосів і була розглянута на черговому засіданні виконкому.
Зараз на цій вулиці знаходиться базар, де з автомобілів торгують овочами та фруктами.

Однак про облаштування нових місць для торгівлі та тимчасових споруд не йшлося. Виключно про облаштування стоянки.

Про це у себе на у мережі Фейсбук написала авторка петиції, редакторка газети “Медіа Дрогобиччина” Марія Кульчицька:

“Ти пишеш петицію, а вони користаються. На Шолом-Алейхема, де має постати парковка, знов собі вигадали якісь торгові місця. Тобто, тих, хто там продає, – виселити, а натомість собі свої точки поставити? Цинізм зашкалює. Бо! Йшлося ВИКЛЮЧНО про парковку. Виключно щодо парковки віддавали свої підписи підписанти петиції. А не про те, щоб одних забрати та звільнити місця для інших, “своїх” бізнесів. То треба мати талант – кожну громадську ініціативу спаскудити. І якщо тепер ті, хто там торгують, збунтують – їх можна буде зрозуміти і підтримати. Рейдерство, не інакше”.

Відеосюжет від “Варто-Галицькі новини”