Серед новинок, які готує місто для туристів, наприклад  – місця для селфі-знимкування та лоґо-лавка з підсвіченням.

Як пояснює керівник КП “Туристично-інформаційний центр Дрогобича” історик Ігор Чава, в місті заплановано облаштувати від п’яти до десятка “селфі-точок”: “Це місця, де світлини виходять найкраще, можна насвітлити або унікальну мальовничу панораму старого міста або ж такі точки, звідки добре видно найцікавіші пам’ятки давнього будівництва. Одну з них розмістимо поблизу будинку колишнього тричі мера Дрогобича Раймунда Яроша (1875-1936) на колишній Панській/Гернштрасе”.

Окрім того, завершується робота над он-лайн картою міста (автор – молодий, але вже добре відомий дизайнер Олександр Сабинін), на якій, окрім іншого будуть позначені й місця для селфі.

Також працівники ТІЦУ працюють над встановленням спеціальних вказівних знаків.

– Це мають бути бетоновані кола із зображеними стопами. На них треба стати, щоб світлина вийшла якісною. Тут же буде й коротка інформація про місце, на тлі якого робитимуть знимки гості та мешканці міста – каже Ігор Чава. – До вибору цих місць, як і до реалізації низки інших подібних ідей  у Дрогобичі, долучилися громадські активісти. Проектом із селфі займається Олена Юркевич. Ми переглядали  в соціальних мережах. а також у цифрових відкритих архівах  фото, зроблені на вулицях Дрогобича, щоб зрозуміти, де виходять найцікавіші світлини. Також і самі робили фото, щоби вибрати гарний ракурс чи локацію.

Перший етап ідеї вже втілено: дрогобичани створили онлайн-карту, на якій вказані ідеальні для селфі локації.  Тепер працюють над встановленням спеціальних вказівників.

А ще саме на день відкриття туристичного сезону, 11 травня, заплановано презентацію давно обіцяної міщанам та подорожнім лоґо-лавки. Вона вночі буде підсвічена й теж буде місцем для фотографування. За рішенням дрогобичанам стоятиме вона на Замковій Горі, поблизу пам’ятника Юрієві Дрогобичу-Котермакові. Автор ідеї лавки – лоґотипу Дрогобича – киянин Олег білий.

За словами директора ТІЦУ, вже знайдені виконавці робіт. Виготовлять лавку з полікарбонату, що має убезпечити її від вандалів, яких місту не бракує. Потрібно для втілення цього задуму 60 тисяч гривень, частину яких обіцяють надати підприємці, зацікавлені в розвиткові міського туризму, адже від того, що до Дрогобича вчащатимуть мандрівники, свій хосен матимуть і бізнесмени, зокрема – власники кнайп, каварень, локалів, ресторацій.

Біля лавки буде табличка з написом “Мамо, я в Дрогобичі”, а на звороті розмістять прізвища меценатів.

Тож чекаймо початку сезону й нових подорожніх у місті.