За словами  начальника відділу з питань нотаріату Андрія Крохмального,  якщо спадкоємець на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, а також протягом шести  місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

ПАМ’ЯТКА: спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом шести місяців з часу відкриття спадщини.

Заява про відмову від прийняття спадщини треба подати нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття.

Суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий термін, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Спадкоємець, якому за рішенням суду встановлено додатковий термін для подання заяви про прийняття спадщини, повинен у межах установленого судом строку прийняти спадщину шляхом подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідної заяви.

ПАМ`ЯТКА: не потрібне  звернення до суду для визначення додаткового терміну, достатнього для прийняття спадщини, якщо усі спадкоємці, які прийняли спадщину, подадуть письмову заяву про згоду на прийняття спадщини спадкоємцем, який пропустив термін для прийняття спадщини.