– Я дуже тішуся, що вдалося мені з друзями та нашими викладачками Світланою Мусіною та Ліз Петільйон побувати в Дрогобичі.

Передовсім познайомилися з тутешнім університетом, а вже відтак працювали з місцевими дітками, що мають особливі потреби. Зрозуміли, що проблеми подібні і в нас в Бельгії і в Україні: цим людям потрібно більше уваги, необхідна соціалізація, щоби ані батьки, ані ці люди, які хіба дещо відмінні від нас, – такі самі, як і всі інші люди. – каже Кім Вантомме з Брюгґе. –Приємно й те, що зустрілися тут з нашими друзями, які сьогодні перебувають в Дрогобичі на семестовому навчанні. Також познайомилися з пам’ятками та старовинними вуличками вашого гарного міста, побачили Львів, поспацерували курортним Трускавцем, скуштували чимало українських і , зокрема, галицьких страв, взнали чимало про особливості української багатої кухні, й маю надію вдома тепер час од часу готувати голубці чи пироги. І головне:  відтепер маємо багато друзів в Україні. – додала юнка.

Впродовж тижня українські та бельгійські студенти прослухали декілька лекцій фахівців з догляду вдома то соціальної роботи з людьми з особливими потребами, працювали з підопічними організацій, які опікуються ними , детально ознайомилися з підготовкою соціальних працівників на факультеті педагогіки, психології та соціальної роботи, а також з діяльністю волонтерського Центру «Паросток» (Трускавець), який тісно співпрацює з біолого-природничим факультетом, позаяк появою своєю завдячує саме цьому підрозділові  Франкового вишу…

В рамках цьогорічного бельгійсько-українського тижня соціальної роботи було організовано й майстер-клас «Час разом», проведений спільно Товариством захисту дітей інвалідів «Надія», центром «Паросток» та біолого-природничим факультетом, який провела доцент факультету початкової та мистецької освіти Леся Колток. Студенти-учасники проекту спільно зі своїми підопічним вчилися готувати різноманітні прикраси для Великодніх свят…

Завершилося перебування бельгійців у Дрогобичі, а разом з тижневого проекту звітом про зроблене та врученням сертифікатів тим, хто взяв участь у проекті «Догляд вдома».

Відтак Світлана Мусіна та Ліз Петільйон організували у ресторані «Алібі» і святковий обід-зустріч для учасників батьків дітей, з якими українські та бельгійські студенти працювали впродовж тижня.

Було чимало промов, подячних слів на адресу організаторів проекту, дружнє спілкування та спільна гра, в якій бельгійські студенти навчали батьків, як позбавлятися втоми, гніву, тощо, щоби легшее було переносити ті труднощі, з якими стикаються щодня. Адже це догляд, праця, спілкування з особливими дітьми – це справді нелегко, адже вимагає терпіння, іноді навіть мужности, великої доброти  …

Тому так важлива таким родина підтримка Тож не дивно, що кожен приїзд бельгійських друзів-партнерів та допомога дрогобицьких майбутніх соцпрацівників та студентів-волонтерів так тішить дрогобичан з ТЗДІ «Надія» (керівник Ірина Дзюрах) та «Паростку».

Світлини Леоніда Ґольберґа, Надії Філь та Олени Величко

Ще світлини тут