Про це він заявив під час зустрічі з Ініціативною групою «Першого грудня», повідомляє прес-служба Президента.

«Подяка вам не за мою підтримку, хоча я це дуже ціную. Подяка за те, що з перших днів створення групи ви продемонстрували свою небайдужість і особисту відповідальність за шляхи розвитку держави», – сказав Порошенко.

Водночас він висловив жаль, що не всі духовні й моральні авторитети громадського суспільства демонструють таку підтримку України.

«Якщо ми програємо цю битву, не буде нічого. Тому, що битва за Європу – це битва за свободу, на яку зараз іде наступ. Битва за Європу є битвою за демократію», – наголосив Президент.

Він підкреслив, що одним із доказів руху України у демократичному напрямку є проведення чесних і відкритих виборів, що підтвердили майже три тисячі міжнародних спостерігачів з усього світу.

Згадайте, хлопців, які є на фронті… А зараз бій не менш важливий. Бо ми не маємо створити ситуацію, коли нашим героїчним воїнам завдадуть удар у спину», – наголосив Порошенко.

Глава держави також зазначив, що готовий вислухати думки щодо подальшого реформування країни на наступні п’ять років, а також готовий до критики, оскільки вона демонструє відданість державі і дозволяє посилити ефективність спільних дій.

Правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи Мирослав Маринович на зустрічі заявив, що сьогодні боротьба йде не за якогось кандидата, а за Україну, а тому таке згуртування і підтримка чинного Президента і його державницького курсу є вкрай важливою.

Він зауважив, що всі очікували на атаку з боку Росії під час виборів, але не могли припустити, настільки ці атаки будуть ефективними. Маринович вважає, що в такий спосіб Росія помститься Порошенку за його державотворчий курс. Водночас він констатував, що Україна виявилася вразливою тому, що поряд із розвитком та перемогами у багатьох сферах є й ті реформи, які «забуксували».

Джерело