Голос, до певної міри, є  віддхеркаленням  душі. Мало не кожен підсвідомо  прислухається до людини з приємним «оксамитовим» голосом, також довкола – чимало  професій, в яких голос є основним інструментом. Та надто часто ми нрехтуємо цим, не надаємо належної уваги, й через це наш голос псується або зникає

16 квітня щорічно у світі відзначають  Міжнародний день голосу. Вперше це свято відзначили в Бразилії  1999 року –  як наслідок  спільної ініціативи лікарів — терапевтів, логопедів та викладачів співу, що  входили до асоціації «Sociedade Brasileira de Laringologia e Voz — SBLV» (Бразильське товариство ларингології та голосу).

Звучання голосу складає про нас не менше враження, ніж зовнішність і поведінка. Його тимчасова втрата, наприклад, через застуду, сильно вибиває з звичного способу життя, особливо, якщо від голосу залежить ефективність основної діяльности.

Голос — вагомий та впливовий  соціальний чинник. Існують думка, що жінка, яка прагне вийти заміж, частіше говорить високим голосом: ттаким чином на підсвідомому рівні вона привертає до себе увагу потенційного партнера. Відтак, після створення сім’ї, її голос знижується.

В дитинстві голос у хлопчиків і дівчаток тримається приблизно на одній висоті звучання. У період статевого дозрівання чоловічий голос різко стає більш низьким. Але приблизно після 90 років голос чоловіків підвищується, а у жінок в цьому віці, навпаки, знижується.

Звучання голосу навіть може зіграти роль при прийомі на роботу. Як правило, низький голос асоціюється з респектабельністю, досвідченістю і більш старшим віком, ніж високий. Така людська психологія сприйняття. Жінки, які працюють в чоловічому колективі, мимоволі починають говорити з більш низькою тональністю, щоб бути зрозумілими й досягти бажаного ефекту.

Голос передовсім є  засобом комунікації. Одну людину ми слухаємо з великим задоволенням, голос іншої викликає негативні відчуття. Половину нашого впливу на оточення забезпечують наші голос і мовленням.

Різні співи широко використовуються у медитативних практиках, так як вібрації голосу можуть надавати позитивний вплив на настрій людини і стан її організму. Як правило, люди, які практикують медитації, схильні вести здоровий спосіб життя і рідко схильні до проблем із голосом.

Основними причинами сухості, пирхоти  в горлі можуть бути паління, постійне переохолодження, стреси, застудні захворювання, праця в запорошених приміщеннях або перенапруження голосових зв’язок.