12-17 травня 2019 року на базі факультету психології, педагогіки та соціальної роботи відбудеться Міжнародний інтеркультурний тиждень «Інклюзивне суспільство», в рамках якого буде реалізовуватись навчальний проект «Арт-педагогіка та арт-терапія в соціальній роботі з людьми з особливими потребами» за участі викладачів та студентів-соціальних педагогів, психологів з України, Бельгії, Данії, Польщі.

13 травня 2019 року в рамках Міжнародного інтеркультурного тижня «Інклюзивне суспільство» відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Дивись на мене» (Бельгія) за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Бельгія в Україні Алекса Ленартса, екс-міністра соціального захисту та охорони здоров’я Фландрії Вівіни Деместер та президента Неурядової організації «Орадя» Патріка Беллінка.

«Дивись на мене» – це документальний фільм Клари Ван Ес про емоційний світ дорослих людей з вадами розумового розвитку. Прем’єрний показ фільму відбувся на «DOCVILLE 2018», Міжнародному фестивалі документального кіно в місті Левен (Бельгія), і надійшов до показу у бельгійських кінотеатрах 28 березня 2018 року. Фільм нагороджено премією журі за кращий бельгійський документальний фільм, представлений «SABAM» (бельгійська асоціація авторів, композиторів та видавців) і відзначений за тепло, щирість та професійну майстерність.

Тривалість показу – 1 година 20 хвилин Автор саундтреку – піаніст Джеф Неве.

Головні герої – дорослі особи з інтелектуальною недостатністю, які живуть в центрі соціального обслуговування «Монікенгайде» (Зорсель, Бельгія).

По завершенні показу відбудеться панельна дискусія за участі Вівіни Деместер, екс-міністра соціального захисту та охорони здоров’я Фландрії (Бельгія), проф.Надії Скотної, ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та ін.

Показ фільму відбудеться 13 травня 2019 року о 17.00 у приміщенні Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича.

Реалізація проекту здійснюється за підтримки Неурядової організації «Орадя» (Бельгія) та сприяння Посольства Бельгії в Україні. На прем’єру фільму прибуде Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні його екселенція  Алекс Ленартс.

Ігор ГРИНИК