Вочевидь будучи добрим приятелем Івана Франка, серйозним редактором та шанувальником театрального життя Дрогобича, головний редактор дрогобицької газети “Наддністрянської” Едмунд Леон Солецький вирішив в одному із своїх останніх березневих номерів (напередодні свого ув’язнення) опублікувати епізод із більш позитивних, в порівнянні із “нафтовою лихоманкою та неробством магістрату”, миттєвостей щоденного життя Дрогобича.

15 березня 1889 року в рубриці “Міські хроніки” редактор опублікував повідомлення під назвою “Романтика в Дрогобичі”, яка ґрунтувалася на приватному повідомленні від одного “із дрогобицьких дон Жуанів”, який отримав поштою листа від невідомої пані  захотів більше про неї дізнатися, або ж узагалі провчити її, не бажаючи зустрічі в майбутньому. Свого листа невідомий надіслав безпосередньо у редакцію газети, чим до певної міри шокував Солецького.

 

Зважаючи на оригінальність тексту листа від якогось дон Жуана, пана з прихованими ініціалами “П. С.” і будучи добрим письменником за натурою Едмунд Леон Солецький вирішив опублікувати цю записку у повному обсязі з метою збереження почуттів невідомої авторки і властиво її винахідливості та почуттів щодо свого коханого. Отже, текст любовного листа пані мав наступний зміст:

“Шановний, П.С….,
Перепрошую, що пише листа незнайома. Одного разу я побачила пана “на спацері”, і пан мені так сподобався, що не можу панові передати словами.
Якщо пан бажає познайомитися, то прошу, у суботу, о 7 год вечора, підійти собі на вулицю Трускавецьку, де й побачимося і познайомимося ближче.
Більше розписувати в листі не буду, якщо зустрінемося, то решту й обговоримо.
Кланяюся незнайомому пану і сердечно цілую (далі ініціал) “В”.

Зі свого боку редактор газети насамкінець додав: “Тож, хоча соловейків у нас взимку немає, романтичність не застигає й під час морозів”.

Як бачимо попри холодний березень високоінтелектуальний Дрогобич навіть у 1889 році зігрівав серця перехожих, яким для повного щастя при спонтанних зустрічах, мабуть, завжди в пригоді ставало угорське вино відомого дрогобицького винороба та гуральника пана Й. Височанського.

Романтичної весни усім хто ще досі спацерує старовинними вулицями Франкового Дрогобича )