«Для абітурієнтів, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та Севастополя передбачено спрощений порядок вступу у понад 70 закладів вищої освіти через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна”», – нагадують у Міністерстві. Минулого року через такі центри вступили 1749 студентів.

Центри «Крим-Україна» цього року працюватимуть на базі 35 закладів вищої освіти в різних реґіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі тощо. Центри «Донбас-Україна» діятимуть на базі майже 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це, зокрема, міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Лисичанськ, Маріуполь, Слов’янськ, Торецьк тощо. Повний перелік центрів та їхні контакти можна переглянути тут: https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/studentam/osvitni-centri . Робота центрів зозпочнеться третього червня і триватиме до 27 вересня.

Як зазначено на сайті Міносвіти, абітурієнту, щоб скористатися спрощеною процедурою вступу, треба звернутися до одного із центрів, заповнити освітню декларацію та скласти три вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або пройти творчий конкурс). Для вступу не потрібно складати ЗНО, також необов’язково мати український паспорт чи атестат. Якщо абітурієнт все ж має результати ЗНО чи український атестат, він теж може вступити через освітні центри за спрощеною схемою. Важливо також, що прізвище кожного вступника з окупованих територій обов’язково зашифровується.

За інформацією ХПГ-інформ