На основі локалізації місць проведення діяльності сформовано список у кількості 62 об’єктів готельно-відпочинкового комплексу селища  Східниця, в якому зазначені назва об’єкту та місце проведення господарської діяльности. Цей список скеровано до  Бориславського відділення Дрогобицького управління ДФСУ. У відповідь отримано інформацію з вказаною кількістю найманих працівників та сум сплачених податків до міського бюджету.

Наступним кроком опрацювання став аналіз фінансовим управлінням відділу доходів стосовно місткости готелю (місткість визначається числом постійних гостьових місць), наявністю додаткових послуг (харчування, масаж, оздоровчі процедури та інше) та вказування гіперпосилання на рекламні ресурси цих закладів.

Виявлено декілька суб’єктів господарювання (юридичних осіб), юридична адреса яких зареєстрована в інших областях, але вони пздійснюють діяльність на території курорту Східниця. У цих випадках територіальною державною інспекцією з питань праці у Львівській області буде узгоджено з іншими обласними відділеннями процедуру обстеження та механізм привести у відповідність сплату податків до Бориславського міського бюджету.

Офіційний лист із зведеною таблицею у додатку передано до територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області.

«Тепер очікуємо на якісну та швидку роботу територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, адже це перший правовий прецедент в області. Це перший алгоритм, який у правовому полі забезпечить отримання інформації від усіх державних структур без перевищення повноважень, отримана інформація може слугувати доказовою базою при обстеженні територіальною державною інспекцію з питань праці у Львівській області та основою доказової бази при зверненні в суд», – зазначили у Бориславській міській раді.

Водночас під час роботи робочої групи було виявлено, що в деяких готельних комплексах на 100 і більше місць, офіційно працевлаштовано лише дві особи.

Підбиваючи підсумки засідання, заступник Бориславського міського голови, голова робочої групи з питань легалізації заробітної платні та зайнятости населення Богдан Монастирський наголосив, що співпраця з приватними підприємцями щодо легалізації виплати заробітної платні та зайнятості населення триватиме й надалі. На наступному засіданні буде визначено чергові напрямки такої системної роботи. В результаті таким шляхом буде пройдено усі суб’єкти господарювання міста Борислава та  Східниці, буде створено чіткий облік кожного окремого податкового аґента, буде щомісячний моніторинг динаміки зміни кількости найманих працівників, сум сплачених податків, рівень дотримання законодавством встановленого мінімального рівня оплати праці.

Наслідком такого системного підходу стане можливість статистичним методом виводити списки тих підприємств та приватних підприємців, у яких будуть підозрілі показники. Тож комісія формуватиме ці списки та звертатиметься в  органів контролю.