“Лише п’ять відсотків українців не хочуть бачити представників інших національностей на ключових посадах своєї держави. Для порівняння: у Вірменії – 32 відсотки, у Литві – 23 відсотки, Румунії – 22 відсотки, Польщі – 18 відсотків”, – сказав він.

“Цей показник такий не тільки через роботу правоохоронних органів, а й через історію. Бо антисемітизм – це релігійна ненависть. Українці також через це пройшли – довго боролися за свою церкву. Також це расова дискримінація – українці добре пам’ятають ставлення до “другого сорту” жителів Російської імперії та Радянського Союзу. Сучасний антисемітизм – це заперечення права євреїв на свою державу. Ми також це пройшли і сьогодні розуміємо, що означає і скільки крові коштує право відстояти свою державу”, – сказав Луценко.

Генпрокурор поінформував, що кількість кримінальних справ за вчинення злочинів проти представників нацменшин і за злочини, які вчинили представники національних меншин, однакова. “Це означає, що в нас є баланс”, – вважає Луценко.

“Якщо трапляються ідіоти, які нападають на представників інших національностей, закон має спрацювати. Щасливий тим, що в абсолютній більшості справ винні встановлені. Справи знаходяться у судах і це свідчить, що Україна не тільки толерантно ставиться до меншин, але і захищає їхні права”, – зазначив генпрокурор.

Також  досягненням Луценко назвав наявність різних культур на території України.

“Усі євреї вийшли з Єгипту, усі справжні українці вийшли з Сибіру. Тому недивні майки, у яких ходять і в Україні, і в Ізраїлі, де тризуб уплетений в зірку Давида. Бо це наша спільна історія та спільне бачення майбутнього”, – додав генпрокурор.

Наостанок генпрокурор запросив представників єврейської спільноти інвестувати в Україну.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в свою чергу наголосив, за останні два роки не зафіксовано жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму.

“В Україні протягом 2018 року, і ми можемо тим пишатися, не було зафіксовано жодного випадку антисемітського насильства, як і, до речі,  попереднього 2017 року. На жаль, ми сьогодні маємо певні прояви, і вони також зменшуються, щодо вандалізму антисемітського спрямування, але вони належним чином розслідуються і розглядаються у відповідному судовому порядку”, – зазначив Розенко.

Павло Розенко
Павло Розенко

Він наголосив, що Україна рішуче засуджує будь-які прояви антисемітизму, ксенофобії і нетолерантності.

Віце-прем’єр також підкреслив, що єврейська громада України, її культура та спадщина є надзвичайно цінними для України. “Хочу відзначити, що для нас є принциповим моментом вшанування і увічнення трагедії Бабиного Яру, який на сьогодні є відомим у всьому світі. І пам’ять про трагедію Бабиного Яру, як одного зі злочинів Голокосту, є сьогодні невід’ємною складовою національної пам’яті українського народу”, – підкреслив віце-прем’єр.

Він наголосив, що уряд на сьогодні робить усе можливе для виховання толерантності, неприпустимості ксенофобії, антисемітизму та вандалізму в Україні.

“Також ми можемо пишатися і на сьогоднішній день сміливо говорити про практичне і інституційне наповнення практичних напрямків співпраці між Україною і державою Ізраїль”, – резюмував Розенко.