Від першого квітня фінансування медичних закладів відбувається  за формулою «гроші йдуть за пацієнтом». Національна служба охорони здоров’я України виділяє кошти на кожного пацієнта, з яким підписано декларацію. Від кількости підписаних з пацієнтом декларацій залежить і заробітна платня лікара:   більше декларацій – більша отримана платня.

У Дрогобичі кількість підписаних декларацій з лікарем відповідно до загальної кількості населення становить 81,9 відсотка.

Про це шостого травня під час щотижневої наради Дрогобицького міського з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста говорив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

За словами посадовця, станом на сьогодні середня заробітна платня лікара первинної ланки, який уклав передбачену кількість декларацій, а це в середньому майже дві тисячі , складає 15 тисяч гривень, а медичної сестри — вісім-дев’ять тисяч гривень.

Ті лікарі первинної ланки, як наголосив Володимир Чуба, які досі не підписали передбачену для їх профілю потрібну кількість декларацій, отримуватимуть значно меншу заробітну платню шляхом зниження рівня доплат з преміального фонду.

До речі, у Львівській ОДА оприлюднили рейтинг, який показників укладання декларацій пацієнтами у районах та містах станом на третє травня 2019 року. Дрогобич посів у цьому рейтингу сьоме місце з показником 81,9 відсотка. Аналогічний показник має Львів, який у рейтингу посів шосте місце. Загальний показник у Львівській області становить 76,3 відсотка.