Дрогобицьке  управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до част.1 ст. 7 Закону України від восьмого липня 2010 року  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначені у ст. 4 Закону № 2464, зокрема, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують найману працю, нараховують ЄВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року №108/95ВР «Про оплату праці» із змінами і доповненнями.
Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ – част.5 ст.8 Закону №2464.
Частиною 13 ст. 8 Закону №2464 ставка 8,41 відсотка визначеної бази нарахування ЄВ для  осіб з інвалідністю, які працюють, встановлена тільки для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, у тому числі ФОП – платників ЄП, в яких працюють особи

з інвалідністю.

Встановлений частиною тринадцятою ст. 8 Закону № 2464 перелік осіб, які мають право на застосування ставки 8,41 відсотка є винятковим і не розповсюджується на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують працю найманих  працівників – осіб з інвалідністю. Тобто, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄВ на заробітну плату працівників – осіб з інвалідністю у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування ЄВ.

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області