Під час відкриття Днів Австрії учасників та гостей Форуму привітали ректор ДДПУ імені Франка  професор, доктор філософських наук Надія Скотна і Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.

 

Пані ректор наголосила на тому, як багато важить нинішній захід, який засвідчує, поряд з низкою інших, наше наближення до Європи, з якою контакти стають більш тіснішими. Зауважила пані ректор, що цього разу збіглися у Франковому виші дві знакові події: Австрійський Форум та українсько-бельгійсько-польский інтерактивний Інклюзивний тиждень.

Тарас Кучма у своєму короткому слові зокрема сказав:«Сьогодні посилення українсько-австрійських взаємин є першочерговим на державницькому рівнях як в Україні, так і Австрії. Адже невипадково 2019-й оголошений в Австрії спільним Роком культури. Впевнений, що завдяки саме таким заходам культурне співробітництво обох країни вдасться вивести на новий, набагато вищий рівень»

У межах інавґурації Міжнародного форуму «Дні Австрії у Дрогобичі» Дрогобицький міський голова  Тарас Кучма вручив відзнаку «Почесний громадянин Дрогобича» за вагомий внесок у розбудову австрійсько-українських взаємин доктору юридичних наук, багаторічному керівнику президії та управлінського апарату торгової палати Штирії, члену правління громадських організацій, куратору Австрійського Червоного Хреста Гервіху Брандштеттеру (учаснику П’ятих Днів Австрії, присвячених Землі Штирія, які відбулися два роки тому).  Також  Тарас Кучма подарував австрійському гостеві розкішну ручної роботи   вишиванку.

У своєму подячному слові, мовленому, до речі, українською,  Гервіх Брандштеттер закликав припинити війну на Сході України.

«Якщо буде мир в Україні, то буде й в усій Європі. Нехай живе мир», — наголосив пан Гервіх.

Як символ примирення війни на Східних теренах української держави Гервіг Брандштеттер вручив Тарасу Кучмі Прапор Миру.

Також присутніх у залі театру   привітали заступник губернатора федеральної землі Зальцбурґ доктор Гайнріх Шельгорн та представник посла, керівник департаменту культурної політики за кордоном при Федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії доктор Тереза Інджайн, ректор Зальцбурґзького університету імені Паріса Лодрона доктор  Гайнріх Шмідінеґер, керівничка відділу австрійських бібліотек МЗС Австрії за кордоном Сандра Діпензайфен.

Основною тезою виступів була думка про те, що сьогоднішній міжнародний засяжний захід у Дрогобичі (крім українців та австрійців беруть у ньому також поляки, чехи, представники деяких інших країн). Також йшлося про те, що те, що відбувається в Дрогобичі, місті аж ніяк не провінційному, виходить за межі двосторонніх взаємин, адже в кожному проекті, в кожній зустрічі учасники живуть європейським духом. Саме європейська ідея мирного співіснування, коли схожість і спільна спадщина, так само  як і відмінності роблять Європу такою багатою. Й від цього виграє кожен.

Модератором Днів Австрії у Дрогобичі  є їх організатор,  директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент ДДПУ імені І. Франка Ярослав Лопушанський.

Сьогодні завершується дрогобицька частина засяжного науково-культурно-мистецького заходу (наукова конференція, виставки, концерти, знайомство з пам’ятками Дрогобича та спільною культурно-історичною спадщиною). Відтак у четвер учасники вирушать у науково-культурну подорож “Етнічне розмаїття реґіону: екскурс в історію культури Закарпаття”. Шлях до Мукачевого, Ужгорода, Великого Березного проляже через Стрий. А на зворотньому шляху учасники Форуму також відвідають Самбір. Завершаться Дні Австрії в неділю, 19 травня.

Тут можна ознайомитися з Програмою заходу.

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ.

Зеновій КВАСНІЙ

Світлини Л. Ґольберґа