20 березня цього року місцевий активіст Жовківщини Олег Вольський створив електронну петицію «Ініціювання громадського обговорення з питань добровільного об’єднання Жовківської територіальної громади», яка набрала необхідну кількість голосів та була підтримана на сесії Жовківської міської ради.

«Реформа децентралізації триває з 2015 року і об’єднані з того часу громади активно використовують можливості, які дала реформа, а ми досі нічого не зробили. Дивлячись на наше місто, а особливо навколишні села, ми чітко розуміємо, що нам потрібні повноваження і фінансові можливості гармонійно розвивати територію міста і сусідніх сіл. Хочемо самі планувати розвиток нашої громади, визначати пріоритети і залучати додаткові кошти», – розповідає Олег Вольський.

«Наше місто робить черговий вагомий крок до створення спроможної Жовківської об’єднаної територіальної громади. Своїм розпорядженням Жовківський міський голова ініціював добровільне об’єднання та організацію громадського обговорення. Наступним кроком є саме процес громадського обговорення пропозицій щодо об’єднання громадою міста», – написав на своїй сторінці у Facebook cекретар Жовківської міської ради Андрій Мазан.

Усіх активних мешканців просять надсилати пропозиції на пошту info@zhovkva-rada.gov.ua та за телефоном (252) 21-264.

З ініціативи Львівського ЦРМС, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінреґіону України, представники місцевого самоврядування Жовківщини вивчали досвід територіальних громад Львівської області та відвідували з навчальним візитом Теребовлянську ОТГ Тернопільської області. Також, на День місцевого самоврядування сьомого грудня 2018 року директорка Львівського ЦРМС Галина Гречин на урочистому зібранні сесії Жовківської міської ради розповідала про перспективи та переваги від об’єднання місцевим депутатам. 

Дарія ЗУБРИЦЬКА