“Французи котрі були у Львові зазняли це відео. Так званий “екскурсовод” знущається над євреями у Львові. Насміхається російською мовою перед регочучими туристами. І ця “екскурсія” триває вже багато місяців. Огидно і соромно.

Приклад того, як одна, недолуга людина може знищити багаторічні зусилля сотень моїх колег, що з року в рік працюють над іміджем України. Почитайте коментарі під постом власника. Не кажучи вже про те, що такі вчинки очевидно підпадають і під статтю кримінального кодексу.

Що цікаво, компанія, яка проводить цю “екскурсію” в інтернеті зареєстрована за адресою: пл. Ринок,1. Може час вже навести з цим порядок?”, – зокрема зазначив Ігор Лильо.

“Шановний Костянтине. У п’ятницю привозила до Львова групу французьких євреїв, ходили по пам’ятних місцях Голокосту і, на мій превеликий жаль, натрапили на вашу екскурсію на Срароєврейській вулиці. Сказати, що люди у шоці від вашого костюму , акценту, тексту – це нічого не сказати. Може, неєврейську публіку це і смішить, але це гумор дуже низького ґатунку і неповага до єврейського народу. Саме так вони це сприйняли. Для нормальної вихованої людини, тим більше для історика, який повинен би знати трагедію єврейського народу у Львові, ця поведінка просто неприйнятна. Вашою екскурсією ви залишили дуже негативне враження про Львів і Україну. Шкода, що доросла людина не розуміє таких елементарних речей. Мені особисто було дуже соромно за вас”, – зазначила на сторінці екскурсовода пані Ольга.

Зазначимо, за адресою пл.Ринок 1, в інтернеті зареєстрована компанія “Необычные (театрализованные) экскурсии во Львове“. Також варто додати, що сайт цієї туристичної аґенції за  замовчуванням російськомовний. Свою facebook сторінку компанія також веде переважно російською мовою. Як можна побачити з їхніх дописів в соціальних мережах та реклами, основним спрямуванням “екскурсій” є ностальґія за радянським минулим, а також висміювання цінностей та культурного надбання Львова.

За інформацією Гал-інфо, екскурсовода звати Костянтин Бережко, він до 2014 року працював екскурсоводом в Криму (Феодосіякурорт).

Як зазначав Костянтин в одному зі своїх інтерв’ю в 2016 році:

“Я поїхав звідти (з Криму після окупації його росією, – Ред.) до Львова не через політичні питання. Річ в тому, мене цікавлять більше економічні питання, я екскурсовод. Я буду там, де є туристи. У Криму тепер туристів набагато менше, працювати екскурсоводом не зможу”.

Джерело – Галінфо