Про це інформує управління Держекоінспекції на Львівщині

Як пояснили інспектору відповідальні особи підприємства, на територію КП «Комбінат міського господарства» здійснювалось завезення твердих побутових відходів з  Дрогобича автомобільним транспортом малої вантажопідйомності, для подальшого завантаження у спеціально обладнаний транспортний засіб великої вантажопідйомності для перевезення на полігони ТПВ.

Зазначена територія не обладнана відповідно до вимог Правил експлуатації об’єктів поводження з побутовими відходами, та розташована на відстані 50-100 метрів від житлових будинків.

Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрані проби грунту для проведення досліджень на предмет забруднення земельних ресурсів в зоні несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів. Згідно з протоколом вимірювань показників складу та властивостей грунтів встановлено, що несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів призвело до забруднення земельної ділянки, чим порушено вимоги статті 164  Земельного кодексу України, статті 35 Закону України «Про охорону земель».

За вищенаведені порушення до адміністративної відповідальності, відповідно до статтей 52 та 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто відповідальних посадових осіб підприємства, надано приписи щодо ліквідації несанкціонованого звалища ТПВ. За забруднення земель КП «Комбінат міського господарства» відшкодує державі збитки у сумі три тисячі гривень.