Учасників зустрічі привітав очільник Дрогобича Тарас Кучма, який наголосив, що бачить розквіт та комфорт міста у збереженні багатокультурности та збільшені культурного потенціалу.

Під час презентації дрогобичанам розповіли як проект «Український Букет Народів» допоможе відкрити нові культури міста та взяти участь в унікальному для України досліджені  кудтурного-національного розмаїття; як громадськість зможе розширити та посилити коаліції організацій, що займаються розвитком громади та промують інтеркультурність. За результатами проекту буде видано інтеркультурний путівник, який позитивно вплине на імідж  імідж міста, додасть туристичної привабливости й стане інструментом презентації Дрогобича на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

«Ми це зробили, мій славний Дрогобич! Презентація проекту “Український Букет Народів” пройшла на високому рівні! Çok sağ olınız Дрогобич за підтримку! Твоя любов дає мені силу для збереження моєї ідентичності за тисячі кілометрів від рідного Бахчисараю! Дякую тобі, рідний! Дякуємо Український культурний фонд за Довіру до нашої ідеї!», – поділився своїми враженнями  Амет Бекіров, реґіональний координатор проекту, голова правління громадської організації “Арекет”, представник культурного центру киримли  у Львові.

З гостями та спікерами презентації відбулася цікава дискусія щодо міжкультурного діалогу та забезпечення дотримання культурних прав громадян та спільнот.

Одразу після презентації учасників запросили на першу у Дрогобичі Інтеркультурну зустріч змінотворців. Це захід, під час якого люди з різних культурних середовищ можуть спілкуватися, обмінюватися ідеями та досвідом, знайомитися з новими людьми для можливих майбутніх проектів чи співпраці.

Промовцями на заході були:

•  Олег Дукас– радник міського голови з гуманітарних питань, голова Громадської організації “Український молодіжний прорив”,

•Йосиф Карпін   – голова правління релігійної громади юдейського віровизнання,

•  Наталія Копичин  – керівничка громадської організації “Дрогобич-добрий дім”, голова громадської ініціативи “Дрогобич-добрий дім”, менеджерка з залучення додаткового фінансування відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради, менеджерка проектів Благодійного фонду “Карітас” СДЄ УГКЦ,

• Леся Сливка  – голова громадської організації “Молодіжний простір Дрогобича”,

•  Ігор Чава – директор КП “Туристично-інформаційний центр міста Дрогобича”,

• Олена Юркевич  – івентменеджерка  громадської організації “Молодіжний простір Дрогобича”,

• Хасан Абу Халід – голова кримськотатарської громади Дрогобича “Іхсан-щирість”.

Також на презентації організатори анонсували Дослідницьку майстерню культурного різноманіття, яка відбудеться 15 червня. Реєстрація триває до 13 червня. Запрошують активних мешканців і мешканок Дрогобича долучитись до культурного картування громади, навчитись досліджувати культурне різноманіття, дізнатися багато нового та цікавого про власне місто і головне – стати співавтор(к)ами першого в історії Дрогобича – Інтеркультурного путівника!

Посилання на проект Український Букет Народів

Довідка:

Інноваційний проект “Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження” реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Проект організовує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду.

Співорганізатори проекту: Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.

Координатори проекту “Український Букет Народів”