Згідно зі змінами, реєстраційна заява та документи, що додаються до неї для внесеннядо Реєстру неприбуткових установ та організацій, розглядаються протягом трьох робочих днів з дня їх отримання.

У разі відсутности підстав для відмови у внесенні (повторному внесенні) до Реєстру, присвоєні (зміни) ознаки неприбутковостиі контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня отримання контрольним органом реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, внести до Реєстру відповідний запис про внесення (повторне внесення) такої неприбуткової організації до Реєстру, присвоєння (зміну) ознаки неприбутковости.

Неприбуткова організація може звернутися до органу контролю із запитом про отримання витягу з Реєстру.

Запит про отримання витягу з Реєстру за формою згідно з додатком 3 до Порядку подається особисто представником неприбуткової організації чи уповноваженою на це особою або надсилається поштою органу контролю за основним місцем обліку неприбуткової організації.

Також змінено форму реєстраційної заяви, яка подається для реєстрації, змін або вилучення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Постанова № 423 набула чинности 29 травня 2019 року (опублікована у виданні «Урядовий кур’єр» від 29 травня № 99).

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області