Мельничук вважає, що, публічно виступаючи російською мовою, Президент створює привілеї для російськомовної нацменшини, тим самим порушуючи ст. 24 Конституції.

«Подібні зловживання своїм службовим становищем окремими представниками органів державної влади та їх об’єднання в стійкі ієрархічні структури, діяльність яких спрямована на створення привілеїв для російської національної меншини України, стали однією з основних причин анексії Криму та окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Ця обставина свідчить, що розгляд даної справи становить значний суспільний інтерес, та виключає можливість розгляду справи за правилами спрощеного провадження», — із тексту позову, опублікованого Мельничуком у Фейсбуці.

У якості доказу правозахисник додає посилання на новину на сайті Espreso TV, де зокрема розміщено відео з виступом Зеленського на iForum.

Раніше Мельничук подавав до Окружного адмінсуду Києва позови проти Міністра Арсена Авакова та начальника кримінальної поліції В’ячеслава Аброськіна, у яких, як і в позові до Зеленського, звинувачував посадовців у порушенні ст. 10 Конституції України.

Читайте також: Рішення Конституційного суду України щодо тлумачення статті 10 Конституції України