Я бы предложил дать академическую свободу школе и учителям. Да, дать базовый стандарт, прописать, какими минимальными знаниями, навыками и компетентностями должен обладать школьник. Но я бы предлагал активно развивать то, что пока еще называется Soft skills (гибкие навыки), хотя многие уже утверждают что в наше время soft – это новый hard. Это должно сквозным образом проходить через всю программу“, – каже експерт команди Зеленського.

Водночас, радниця Міністра освіти і науки України, заступник голови громадської організації “Батьківський контроль” Іванна Коберник у своєму Facebook заявила – всі тези щодо змін вже впроваджуються чинним урядом.

Експертка опублікувала брошуру Нової української школи, з якої, за її словами, і взяті тези Бабака.

Сьогодні вийшло його нове інтерв’ю, де він знову цитує концепцію НУШ без посилання. “Я хотів, щоб в школі розвивали soft skills” – передайте йому, що це вже розписано в Законі “Про освіту”, Законі “Про загальну середню освіту”, в затвердженому Державному стандарті, в затверджених навчальних програмах початкової школи. Цьому вже навчають вчителів на курсах підвищення кваліфікації“, – зауважила Коберник.

Жінка вказує, це не перша спроба радника видати чужі досягнення за свої (йдеться про скандал з плагіатом у науковій роботі) і ситуація говорить про ризик з боку нової влади видати старі досягнення за свої власні.

Джерело