16 лютого, після виходу в ефір програми “Міняю жінку-3” про двох героїнь з Дрогобича, одну з них звільнили з роботи за “аморальну поведінку”.

Галина Ілик, вчителька української мови в середній школі, залишилася без роботи через не до кінця зрозумілі для неї причин.

15 лютого в ефір вийшла програма “Міняю жінку-3”, в якій вперше мінялися мами з одного міста. В епізоді брали участь Галина Ілик та Лариса Іванчук. Обидві сім’ї мають діток, тому кожна з мам отримала чимало домашніх обов’язків. Після закінчення зйомок Галина і Лариса розказали групі проекту, що отримали колосальний досвід і дуже вдячні за можливість побачити життя з іншого боку.

На жаль, участь у шоу принесла Галині Ілик несподівані неприємності. Керівництво школи, в якій вона працює, визнало поведінку жінки аморальною і попросило написати заяву про звільнення.

Українське законодавство дійсно передбачає можливість звільнення педагогів з роботи за аморальні вчинки. Закон не трактує що саме є аморальним, але в практиці юристів це формулювання зустрічалося тільки в особливих випадках, пов’язаних з насильством, знущанням над учнями, іншими проявами агресії. Словники трактують «аморальну поведінку» як пияцтво, користолюбство, розпусту, злочинність, наркоманію.

“Ґрунтуючись на нашій програмі не можна робити жодних висновків про аморальність Галини Ілик. В ефірі не було жодного факту, що про це свідчить», – коментує шеф-редактор програми Анатолій Єрема. – Галина має намір боротися за свою репутацію, і ми хочемо її підтримати”.

Знімальна група проекту має намір звернутися до керівництва школи, в якій працювала Галина Ілик, щоб зрозуміти ситуацію і отримати більше інформації про причини звільнення своєї героїні.

“1+1”